Ekologické múky

Keď varíte alebo pečiete, všetko sa začína ingredienciami, ktoré si vyberiete. Dobrá múka môže zmeniť štruktúru palaciniek, chuť koláča alebo konzistenciu domáceho chleba, zatiaľ čo správny rastlinný prášok môže zmeniť jednoduché raňajky na sýtejšie jedlo. V kolekcii Organické múky od Bett'r Food nájdete ingrediencie, vďaka ktorým bude varenie jednoduchšie, čistejšie a oveľa chutnejšie.

16 produktov

BIO zmes na brownie
BIO zmes na brownie
Bio Siegel
Bett'r

BIO zmes na brownie

Výpredaj od €5,99
Organický karobový prášok
Organický karobový prášok
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organický karobový prášok

Výpredaj od €3,47€17,35 / kg
Organic Coconut Flour, 200g, Dragon Superfoods
Organic Coconut Flour, 200g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Coconut Flour, 200g, Dragon Superfoods

Výpredaj od €3,11€15,55 / kg
New
Organická orechová múka
Organická orechová múka
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organická orechová múka

Výpredaj od €4,31€21,55 / kg
Organic Cassava Flour, 200g, Dragon Superfoods
Organic Cassava Flour, 200g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Cassava Flour, 200g, Dragon Superfoods

Výpredaj od €4,07€20,35 / kg
New
Red lentil flour, Dragon Superfoods, 200g
Red lentil flour, Dragon Superfoods, 200g
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Red lentil flour, Dragon Superfoods, 200g

Výpredaj od €2,09€10,45 / kg
Organická arašidová múka
Organická arašidová múka
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organická arašidová múka

Výpredaj od €4,69€23,45 / kg
Organic tapioca starch, 200g, Dragon Superfoods
Organic tapioca starch, 200g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic tapioca starch, 200g, Dragon Superfoods

Výpredaj od €3,11€15,55 / kg
New
Organic Sesame Seed Flour, 200g, Dragon Superfoods
Organic Sesame Seed Flour, 200g, Dragon Superfoods
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Organic Sesame Seed Flour, 200g, Dragon Superfoods

Výpredaj od €4,07€20,35 / kg
New
Bio lieskovcová múka
Bio lieskovcová múka
Bio Siegel
Dragon Superfoods

Bio lieskovcová múka

Výpredaj od €8,03€40,15 / kg

Ako môžete používať organické múky?

Organické múky môžete použiť na palacinky, sušienky, brownies, vafle, kaše, husté smoothie, zeleninové placky a rýchle cestá. Ak radi začínate deň niečím jednoduchým a chutným, ľahko ich zaradíte do organických raňajok. Napríklad Organic Protein Pancake Mix je ideálna na rušné rána, keď máte chuť na niečo teplé, nadýchané a hotové za pár minút.

Ak radi experimentujete v kuchyni, orechové a semienkové múky sa používajú prekvapivo jednoducho. Lieskovooriešková alebo vlašskoo rechová múka dodá koláčom, sušienkam a korpusom na tart bohatú chuť. Organic Peanut Flour sa hodí do palaciniek, domácej granoly alebo energetických guľôčok. Vybrať si môžete aj kokosovú múku, cícerovú múku, sezamovú múku, maniokovú múku a tapiokový škrob. Tieto suroviny využijete na všetko od plochých chlebov a krekrov až po jemné sušienky, bezlepkové korpusy a krémovejšie omáčky.

Ak uprednostňujete rýchle riešenia, preskúmajte našu ponuku organických zmesí na varenie, ktoré sú navrhnuté na dni, keď chcete dosiahnuť dobrý výsledok s menšou prípravou.

Organické múky Bett'r a Dragon Superfoods z orechov, semienok a strukovín

To, čím sa tieto múky odlišujú, sú suroviny, z ktorých sa vyrábajú.

Namiesto toho, aby ste sa spoliehali iba na vysoko spracované bežné múky, môžete si vybrať možnosti z orechov, semienok a strukovín - surovín, ktoré prinášajú viac chuti, výraznejšiu štruktúru a v mnohých prípadoch aj odlišný nutričný profil:

  • cícerová múka sa výborne hodí do slaných receptov a vegánskych cestíčok a obsahuje viac bielkovín ako bežná biela múka;
  • sezamová múka má výraznú, jemne opečenú chuť, ktorá sa dobre hodí do krekrov a plochých chlebov;
  • kokosová múka dodáva dezertom hrejivú, prirodzene aromatickú chuť, zatiaľ čo manioková múka a tapiokový škrob sú obzvlášť užitočné, keď chcete dosiahnuť pružnú štruktúru alebo pripraviť bezlepkové recepty.

Ďalšou dôležitou výhodou je flexibilita. Pri používaní týchto surovín nemusíte vždy úplne prepracovať svoj obľúbený recept. V mnohých prípadoch stačí nahradiť časť bežnej múky, aby ste získali inú chuť a štruktúru.

Keď začnete s kvalitnými surovinami, celý recept chutí inak.

Často kladené otázky

Áno. Hoci sú mnohé z nich obľúbené v bezlepkových receptoch, môžete ich tiež kombinovať s inými múkami a pridať tak chuť, štruktúru a rozmanitosť.

Palacinkové a brownie zmesi patria medzi najjednoduchšie možnosti, s ktorými môžete začať. Otvorte balenie, postupujte podľa pokynov na prípravu a dosiahnite konzistentné výsledky bez zložitých krokov.

Kokosová, lieskovooriešková, vlašskoo­riešková a arašidová múka sú vhodné na dezerty, koláče, sušienky a palacinky.

Hrachová múka, sezamová múka, manioková múka a tapiokový škrob môžu byť užitočné pri príprave placiek, krekrov, zeleninových fašírok a omáčok.

Áno. Karobový prášok, vybrané rastlinné proteínové prášky a niektoré zmesi na varenie možno tiež pridať do smoothie nápojov alebo raňajkových misiek. V malom množstve môžu dodať výslednému receptu objem a zmeniť jeho konzistenciu.